Dodatky k AA-EE a Kytarohracímu (1 )

Janko, Karel

September 6, 2017

Obsah

Úvod Tento zpěvník obsahuje výběr nejhranějších písní z Jankova kytarohracího zpěvíku, osekaný o duplicity z AA-EE a dodatků (http://kytarohrani.wz.cz). Pravděpodobně určen pro 6. release dodatků.

1 ^{A Deus}

Em Zachraň mě, zachraň mě v poutech, ne v bolesti

H zachraň mě, zachraň mě v Bohu, ne v neřesti

{Am \atop Miluj} mě, miluj mě ať je mi do pláče

{H \atop miluj} mě, miluj mě rychlostí tryskáče

Em Rezavý kamínka

{Am \atop horký} jak vzpomínka

{D \atop hřejou} si pro sebe

H a já chci do nebe.

R:

{Em \atop Lé,} lé, ló, léu

Voce me perten{Am \atop ceu}

algum {H \atop dia} voce me guería

nos olhos {G \atop teus} me diz a{H \atop deus.} Po horách, po vodách ach, ty mé blouznění oheň a vichřice na prach se proměním Klopýtej, pospíchej mraků se dotýkej v míru, ne v souboji kde letí sokoli Jen stará písnička sedá mi na víčka tak v rytmu valčíku bere už za kliku Lé, lé, ló, léu... Zachraň mě, zachraň mě na prach se proměním miluj mě, miluj mě slíbím ti cokoli V míru, ne v souboji ať je mi do pláče kde letí sokoli rychlostí tryskáče Rezavý kamínka... Lé, lé, ló, léu... Slyšíš mé modlení miluj mě, miluj mě na prach se proměním zachraň mě, zachraň mě V míru, ne v souboji ať je mi do pláče to letí sokoli rychlostí tryskáče Jak stará písnička sedaj mi na víčka dnes samí andělé to, že je neděle Lé, lé, ló, léu...

2 ^{Černej pasažér}

Mám {Dmi \atop kufr} plnej přebytečnejch {A \atop krámů}

a mapu zabalenou do plát{Dmi \atop na}

Můj vlak však jede na opačnou {A \atop stranu}

a moje jízdenka je dávno nepla{Dmi \atop tná}

F, Dmi, F, Dmi

Někde ve vzpomínkách stojí dům Ještě vidím, jak se kouří z komína V tom domě prostřený stůl Tam já a moje rodina

Moje minulost se na mě šklebí a srdce bolí, když si vzpomenu že stromy, který měly dorůst k nebi teď leží vyvrácený z kořenů

R:

Jsem černej B pasažér

{C \atop Nemám} {F \atop cíl} ani směr

Vezu se B načerno C životem a {F \atop nevím}

Jsem černej B pasažér

{C \atop Nemám} {F \atop cíl} ani směr

Vezu se B odnikud {C \atop nikam} a {A7 \atop nevím,} kde skončím

Mám to všechno na barevný fotce někdy z minulýho století Tu jedinou a pocit bezdomovce si nesu s sebou jako prokletí

R:

Mám kufr plnej přebytečnejch krámů a mapu zabalenou do plátna Můj vlak však jede na opačnou stranu a moje jízdenka je dávno neplatná

3

Ešte si ja pohár vínka vypijem

{Dmi \atop Ešte} {A \atop si} ja, {Dmi \atop ešte} {Gmi/B \atop si} ja,

Dmi pohár {A \atop vínka} Dmi vypijem,E7

{Ami \atop ešte} {E \atop si} ja, {Ami \atop ešte} {Dmi \atop si} ja,

{E \atop pohár} vínka Ami vypijem.

R:

4^{4}:{B \atop Od} ve{F \atop čera} {C \atop do} rá{F \atop na,}

Dmi muzika {Gmi \atop mi} Dmi vyhrá{A \atop va.}

{Dmi \atop A} ja {A \atop pijem,} Dmi pijem, pijem,Gmi/B pijem,

{Dmi \atop len} z pl{A7 \atop ného} Dmi pohára. :

4 ^{Górale}

R:

{D \atop Za} lasami {G \atop za} górami {A \atop za} dolina{D \atop mi}

{D \atop pobili} sie {G \atop dwaj} górale A ciupaga{D \atop mi}

{D \atop Ej} góra{G \atop le} {A \atop nie} bijta {D \atop sie}

ma góralka {G \atop dwa} warkocze

A podzielita {D \atop sie}

R: Za lasami za górami za dolinami pobili sie dwaj górale ciupagami

Ej górale nie bijta sie ma góralka dwoje oczu podzielita sie

R:

Ej górale nie bijta sie ma góralka wielke serce podzielita sie

R:

Ej górale nie bijta sie ma góralka z przodu z tylu podzielita sie

5 ^{Hruška}

A {D \atop Stojí} hruška v širém poli

vršek se jí zelená

/: Pod ní se pase kůň vraný pase ho má milá :/

Proč {D \atop má} milá dnes {A \atop pásete}

z ve{D \atop čera} {G \atop do} rá{A \atop na}

/: Kam {D \atop můj} mi{G \atop lý} po{A \atop jede}{D \atop te}

já poje{A \atop du} s v{D \atop áma} :/

A, G, D, A 8x

O {D/D \atop já} pojedu A/D daleko

přes {D/D \atop vody} {G/D \atop hlubo-}{A/D \atop ké}

/: Kéž {D/D \atop bych} byl {G/D \atop nikdy} {A/D \atop nepoz}{D/D \atop nal}

panny A/D černoo{D/D \atop ké} :/

D - mezihra

závěr:

G, D, G, C, D, G, C, D, G, D, G, G, C, D, Emi, G, D

6 ^{Já s tebou žít nebudu}

Emi Bylas’ jak poslední hlt {F# \atop vína,}

{H7 \atop sladká} a k ránu bolavá,Emi, Edim, H7

{Emi \atop za} nehty výčitky a špí{F# \atop na,}

H7 říkalas’: dnešní noc je tvá.Emi, Edim, H7

.R.

{G \atop Co} my dva z lásky vlastně {H \atop máme,}

Ami hlubokou Edim šachtou padá zd{H7 \atop viž,} já říkám ”kiš-kiš”,

Emi navrch má vždycky těžký {F# \atop kámen}

{H7 \atop a} my jsme v koncích čím dál blíž,Emi, Edim, H7

/: {Emi \atop a} me tu ha nadži vava {Ami \atop jaj} dari Edim dari {H7 \atop daj.} :/

Zejtra tě potkám za svým stínem, neznámí známí v tramvaji, v cukrárně kávu s harlekýnem, hořká a sladká splývají.

R:

Bylas’ jak poslední hlt vína, zbývá jen účet zaplatit a jít, za nehty výčitky a špína a trapný průchod banalit.

R: Co my tři z lásky vlastně máme, hlubokou šachtou padá zdviž, co čumíš, kiš-kiš, navrch má vždycky těžký kámen a my jsme v koncích čím dál blíž, a me tu ha ....

: /: Emi Navrch má vždycky těžký {F# \atop kámen}

{H7 \atop a} my jsme v koncích čím dál {Emi \atop blíž -} (Edim, H7) ... :/

7 ^{Jenisej}

F#mi Stačí jen zakopnout a už ti číslo dají Tejden jsi {D \atop ve} vlaku a jedeš dnem i

{A \atop tmou} /:Sám nevíš D pořádně, co proti tobě

{A \atop mají} Dál husím C#7 pochodem jen živý stíny

{F#mi \atop jdou:/}

Nikdo tě nehlídá a není ani třeba Vlastně se nedá ani nikam uprchnout /:Tabák je z jehličí a na přežití chleba a nemá smysl řekou až na moře plout:/ R: F#mi Jenisej, srdce mi krvácí, má řeka Hmi Jenisej, bouře se F#mi navrací jednou k tvým Hmi pramenům mý přání

F#mi doletí, hlava se {D \atop zatočí} jak v hříšným

obje{C#7 \atop tí}

F#mi Jenisej, až zrada přebolí, potom i Hmi krutej mráz na chvíli Emi povolí Slunce se Hmi ukáže v kostýmu F#mi velmože a řekou {D \atop zazní} táhlý písně pomal{C#7 \atop ý,}

poma{F#mi \atop lý} Jak v ruský ruletě snad přijde pravá

chvíle Musíš si hodně štěstí na cestu svou vzít /:Kdyby byl jeden krok, co jedna

dlouhá míle Směl by jsi ještě jednou doopravdy

žít:/

Stejně je bláhová ta náruč, která čeká Že každý večer, že se náhle objevíš /:řeka se loučí, její volání tě leká a těžký mraky budou zemi blíž a blíž:/

8 ^{Klobouk ve křoví}

GC#dimG7G+

{G \atop Vítr} {F9 \atop van}{G#7 \atop e} po{G \atop uští}D+ {G \atop po} písku {F9 \atop žene} klo{G \atop bouk}G7 Cmi zahnal {D#7 \atop ho} d{D7 \atop o} h{G \atop ouští}Emi Cmi starý a {D#7 \atop čern -} {D7 \atop ý} klob{G \atop ouk}D7 {G \atop Kdepak} {F9 \atop je} {G#7 \atop ta} h{G \atop lava,}D+ {G \atop která} klo{F9 \atop bouk} nosi{G \atop la -} G7 {C \atop Byla} čer{D7 \atop ná} či {G \atop plavá?}Emi {Cmi \atop Komu} a{D7 \atop si} patři{G \atop la?} {Hmi \atop Kdo} to v poušti {C \atop zmizel?} Hmi Odkud šel a {E7 \atop kam?} {D \atop Jakou} to měl {A7 \atop svízel,} {D \atop že} byl v {C7 \atop pouš}{C#7 \atop ti} s{D7 \atop ám?}D+ {G \atop Jen} za{Eb \atop váté} {G \atop stopy}D+ {G \atop starý} klo{F9 \atop bouk} ve křo{E7 \atop ví} {Ami \atop nikd -} {Cmi \atop o} nicD#7 nep{D7 \atop och -} {G \atop opí}Emi Cmi nikdo se {Eb7 \atop nic} n{D7 \atop edov}{G \atop í}

jednodušší akordy:

GFmiCCFmiG

{G \atop Vítr} {Cm \atop vane} {G \atop pouští}

{G \atop po} písku {Cm \atop žene} G klobouk Cmi zahnal {Dmi \atop ho} do {G \atop houští} Cmi starý aDmi černý klo{G \atop bouk} Kde pak je ta hlava která klobouk nosila bila černá či plavá komu asi patřila Kdo to v poušti zmizel odkud šel a kam jaký to měl svízel že byl v poušti sám GFmiC GFmiG Jen zaváté stopy starý klobouk ve křoví nikdo nic nepochopí nikdo se nic nedoví.

9 Mezi horami

{Dmi \atop /:Mezi}{C \atop horami}Dmi
{F \atop lipka}{C \atop zelená}{F \atop :/}

{F \atop /:Zabili} Janka

C Janíčka,Dmi Janka
Dmi miesto{Ami \atop jele -} {Dmi \atop ňa:/}

Keď ho zabili zamordovali Na jeho hrobě Na jeho hrobě Kříž postavili

Ej, křížu, křížu ukřižovaný Zde leží Janík Janíček, Janík Zamordovaný

Tu šla Anička Plakat Janíčka Hneď na hrob padla A viac nevstala Dobrá Anička

10 ^{Nad Sázavou}

{Emi \atop Do} noci před tunelem zahouká

poslední vlak, co veze opožděný nádražáky {Ami \atop domů} spát,

{H7 \atop zhasni} tu písničku a napít mi dej,

před spaním chciEmi si ještě Emi/D přečíst pár Emi/C hvězd, Emi/H

ta {Ami \atop řeka} je jak pohádka,

co H7 vyprávěli naši v chajdě, {Emi \atop kde} byl klid.

Mravenčí skála plná našich jmen a pražce plný hřebů, z kterých jsi si letopočet přečíst moh’, viadukt, kam ses chodil učit bát, jak strašně duní, když projíždí vlak, a táta s mámou, co foukali nám rány, když chodili jsme domů spát.

R:

Nad {E7 \atop Sáza}{Ami \atop vou,} nad {D7 \atop Sáza}{G \atop vou,} občas vz{C \atop pomene} si člověk asi

{Ami \atop na} ty časy krásný, kdy H7 zpívali jsme Brontosaury, SpiEmi rituál.

Do noci před tunelem zahouká poslední vlak, co veze opožděný nádražáky domů spát, u trati ostružiny vykvetly zas, v Sázavě zase prej je hromada ryb, a dokonce prý indiánský teepee se tu objevilo, bude líp.

R:

11 ^{Půjdu, kam chci}

PokojDmi rozvoněl se vínem minem se, neminem jako ty mě nemá {A \atop nikdo} rád. Bůh na zem hvězdu shodil, když po nebi chodil teď si můžeš něco {Dmi \atop přát.} Papírový draky, slunce, hory, mraky umět chtít to, co {A \atop mám,} poznat, když se mýlím, opustit v tu chvíli pro neznámé to, co {Dmi \atop znám.} R: Gmi Půjdu, kam chci a nikdy mě Dmi nedoženou, musím jen A přiznat, oplakat, Dmi zapome{F \atop nout,} Gmi půjdu, kam chci a nikdy mě Dmi nedoženou, {A \atop musím} jen G*mi zapome{Dmi \atop nout.} Ty mý ubrečený křivdy nestaly se nikdy, to jen sen se mi zdál to jen moje chtění cestu kroutí, mění to jen cíl je mnohem dál. To jen neznám sebe samu z lenosti se klamu, zbytečně mám někdy strach, často mě i zviklá, to na co jsem zvyklá, pomni, že jsi jenom prach. R: .3.=1.

12 ^{Taši Delé}

Capo 2nd (originál v H-dur, což je poněkud vražedné...)

Přicházíš z {A \atop hor} ze Země Amaj7 sněhů slunce, co {A7 \atop pálí} do mra{F# \atop ků} kde řeky se {Hmi \atop rvou} o kámen z {E \atop břehu} a duše {A \atop lítaj} na dra{Hmi \atop ku -} E

Přicházíš z {A \atop hor} ze Země Amaj7 sněhů na střeše {A7 \atop světa} usí{F# \atop náš} já vím, každej {Hmi \atop tvor} zná soucit i {E \atop něhu} jenže ty {A \atop dlouho} se neozý{Esus4 \atop váš -} E

R: /: Taši de {Hmi \atop lé} Slunce Sanghy a {E \atop Dharmy} taši de {A \atop lé} :/

{A \atop Tu} Amaj7 túdu tu {Hmi \atop tú -} {E \atop ú.} {A \atop Tu} Amaj7 túdu tu {Hmi \atop tú -} {E \atop ú.} You come from up A heights from a land of Amaj7 snowcaps And a sun that A7 chisels through the {F# \atop clouds} Where rivers run Hmi quick and stumble on E gemstones And spirits {A \atop fly} with dragon Hmi wingsE

You come from up A heights from a land of Amaj7 snowcaps You doze on the A7 rooftops of the {F# \atop sky} I know that all Hmi creatures know feelings and E questions I just haven’t {A \atop heard} you for so Esus4 long - E R: /: Taši delé shining sun of Sangha taši delé Taši delé shining sun of Dharma taši delé :/

{A \atop Ta} Amaj7 tadu du {Hmi \atop ta -} {E \atop a.} {A \atop Tu} Amaj7 tadu du {Hmi \atop ta -} {E \atop a.}

13 ^{To tá Helpa}

{Ami \atop To} ta Dmi Heľpa {Ami \atop to} ta Dmi Heľpa

{Ami \atop to} je {E \atop pekné} Ami mesto a v tej Heľpe a v tej Heľpe švárnych chlapcov je sto

R:

{F \atop Koho} je sto {C \atop koho} je sto

{G \atop nie} po mojej {C \atop vôli}E

{Am \atop len} za {D \atop jedným} {Ami \atop len} za {D \atop jedným}

Ami srdiečko {E \atop ma} {Ami \atop bolí}

Za Janíčkom za Palíčkom krok by

nespravila za Ďuríčkom za Mišíčkom Dunaj

preskočila Dunaj Dunaj Dunaj Dunaj aj to širé

pole ľen za jedným ľen za jedným počešenie

moje.

14 ^{Válka růží}

Už Dmi rozplynul se {G \atop hustý} dým,

Dmi derry down, hej, {A \atop down-}a-down,

nad ztiDmi chlým polem váGmi lečným, derry do{Dmi \atop wn, -} A

jen {F \atop ticho} stojí {C \atop kolko}{A \atop lem}

a ví{Dmi \atop těz} ple{Dmi/C \atop ní} vla{B \atop stní} {A \atop zem,}

je válka rů{Dmi \atop ží,} down,

Gmi derry, derry, {A \atop derry} down-a-{Dmi \atop down.}

Nečekej soucit od rváče, derry down, hej, down-a-down, kdo zabíjí ten nepláče, derry down, na těle mrtvé krajiny se mečem píšou dějiny, je válka růží, down, derry, derry, derry down, a-down.

Dva erby, dvojí korouhev, derry down, hej, down-a-down, dva rody živí jeden hněv, derry down, kdo změří, kam se nahnul trůn, zda k Yorkům nebo k Lancastrům, je válka růží, down, derry, derry, derry down, a-down.

Dva erby, dvojí korouhev, derry down, hej, down-a-down, však hlína pije jednu krev, derry down, ať ten či druhý přežije, vždy nejvíc ztratí Anglie, je válka růží, down, derry, derry, derry down, a-down.

15 ^{Včelín}

Ami Sousedovic Věra {G \atop má}

{Ami \atop Jako} žádná ji{G \atop ná}

Ami Viděl jsem ji včera {G \atop máchat}

{Ami \atop Dole} u {Emi \atop vče -} {Ami \atop lína}

Ami Sousedovic Věra {G \atop má}

{Ami \atop Jako} žádná ji{G \atop ná}

Ami Viděl jsem ji včera {G \atop máchat}

{Ami \atop Dole} u {Emi \atop vče -} {Ami \atop lína} R:

{Ami \atop Dole} dole dole dole

{C \atop Dole} dole dole

{G \atop Hej} dole dole dole

Dole u vče{Ami \atop lína}

{Ami \atop Dole} dole dole dole

{C \atop Dole} dole dole

{G \atop Hej} dole dole dole

Dole u vče{Ami \atop lína}

Líčka jako růže máš Já tě musím dostat Nic nepomůže spát Skočím třeba do sna Líčka jako růže máš Já tě musím dostat Nic nepomůže spát Skočím třeba do sna

R:

Líčka jako růže máš Řeknu panu králi Ať přikázat vašim dá Aby mi tě dali Líčka jako růže máš Řeknu panu králi Ať přikázat vašim dá Aby mi tě dali

R:

Když v poledne radost má Slunko hezky hřeje Když se na mě podívá Dám jí co si přeje

R:

16 ^{Veličenstvo kat}

V Dmi ponurém osvětlení C gotického {Dmi \atop sálu}

F kupčíci vyděšení Gmi hledí do mi{A \atop sálů}

{Dmi \atop a} houfec B mordýřů si žádáC požehnání,F, D

/: Gmi vždyť první z Dmi rytířů je A7 Veličenstvo {Dmi \atop Kat.} :/C, Emi, D

Kněz-ďábel, co mši slouží, z oprátky má štolu, pod fialovou komží láhev vitriolu, pach síry z hmoždířů se valí k rudé kápi /: prvního z rytířů, hle: Veličenstvo Kat. :/

R:

{F \atop Na} korouhvi {C \atop státu} {B \atop je} emblém s gilo{C \atop tinou,}

z F ostnatýho {C \atop drátu} {B \atop páchne} to shniC lotinou,

v Gmi kraji hnízdí hejno krkav{Dmi \atop čí,}

{Gmi \atop lidu} vládne mistr poprav{A7 \atop čí.}

Král klečí před Satanem na žezlo se těší a lůza pod platanem radu moudrých věší a zástup kacířů se raduje a jásá, /: vždyť prvním z rytířů je Veličenstvo Kat. :/

Na rohu ulice vrah o morálce káže, před vraty věznice se procházejí stráže, z vojenských pancířů vstříc černý nápis hlásá, /: že prvním z rytířů je Veličenstvo Kat. :/

R: Nad palácem vlády ční prapor s gilotinou, děti mají rády kornouty se zmrzlinou, soudcové se na ně zlobili, zmrzlináře dětem zabili.

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat, a bylo jim to málo, poručili dětem /: modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat. :/

S úšklebkem Ďábel viděl pro každého podíl, syn otce nenáviděl, bratr bratru škodil, jen motýl smrtihlav se nad tou zemí vznáší, /: kde v kruhu tupých hlav dlí Veličenstvo Kat. :/

17 Velické zvony

AmiGDEmiADCGDCDGG

AmiGDEmiADCGDCDGG

Ty Velické zvony Pěkně vyzváňajú Ľudé sa čudujú Co to znamenajú

{C \atop Co} to zname{D \atop na-}{G \atop jú}

Emi Jedni {A \atop poví}{D \atop dajú}

G Pútničkové Ai{Hmi \atop dú}

{C \atop Jiní} po{G \atop vída}{D \atop jú}

Emi Pochovávat {D \atop budú}
C Pochovávat {D \atop bu-}{G \atop dú}

Pochovávat budú Jednej mamce syna Co ho otrávila Jeho rostomilá Jeho rostomilá

AmiGDEmiADCGDCDGG

Nešťastná galánko Jak na pohreb půjdeš Nešťastná galánko Kterak plakat budeš Kterak plakat budeš Ty Velické zvony Pěkně vyzváňajú Ľudé sa čudujú Co to znamenajú

CCo to zname{D \atop na-}{G \atop jú} AmiDG

18 ^{Vlaštovky}

Dmi Každé jaro {Ami \atop z} velké dáli

B vlaštovky k nám F přilétaly,

Dmi někdy až C dovnitř do stave{Ami \atop ní.}

Pod střechou se uhnízdily a lidé, kteří uvnitř žili, rozuměli jejich švitoření

R: O dalekých krajích, hlubokých mořích, divokých řekách, o vysokých horách, které je nutné přelétnout, o nebeských stezkách, zářících hvězdách, o cestách domů, o korunách stromů, kde je možné odpočinout

Jsme z míst, která jsme zabydlili, z hnízd, která jsme opustili, z cest, které končí na břehu

Jsme z lidí i všech bytostí, jsme z krve, z masa, z kostí, jsme ze vzpomínek, snů a příběhů

Jsme jako ti ptáci, z papíru draci, létáme v mracích a pak se vracíme zpátky tam, kde připoutaní jsme Jsme lidské bytosti z masa a kostí, jsme jenom hosti na tomhle světě - přicházíme, odcházíme

A chceme mít jisto, že někde místo, že někde je hnízdo, odkud jsme přišli a kam zas potom půjdeme spát, že někde je domov, že někde je hnízdo, útulno čisto, že někde je někdo, kdo čeká na nás, na návrat

Tam v dalekých krajích, v hlubokých mořích, v divokých řekách, ve vysokých horách, které je nutné přelétnout Tam v nebeských stezkách, v zářících hvězdách, na cestách domů, v korunách stromů, kde je možné odpočinout

19 ^{Vodjíždím}

{Gmi \atop Zas} žloutne {Cmi \atop zem} a {F7 \atop stromy} svlíkaj {B \atop listí}

{Cmi \atop rána} jsou Gmi kalný a {A7 \atop slunce} nezná {D7 \atop stín.}

Gmi Blíží se {Cmi \atop den,} kdy {F7 \atop nejste} si moc {B \atop jistí}

až {Cmi \atop vlak} zahou{Gmi \atop ká,} že neD7 odjedete s

{G \atop ním.}G/D

R:

Vodjíž{G \atop dím} a za sebou mám babí {C \atop léto}

vodjíž{D \atop dím} a barvy sbírám do o{G \atop čí.}

Vodjíždím a vůbec nevím, k čemu {C \atop je} to

vodjíž{D \atop dím} a nikdo se neoto{G \atop čí.}

Vodjíždím a nemám ani {C \atop zdání}

co je {D \atop tam,} kam supí ten můj {G \atop vlak}

vodjíždím a mám jediný {C \atop přání}

vrátit {D \atop se} zas zpátky jak na jaře

{G \atop pták.}Gmi

Vlak nečeká na slunce zimomřivý šátek je bílej a holka nezná pláč. Pár drsnejch slov a všechno je hned

jiný kouř z cigaret a je z tebe zase rváč.

R:

Rok chodí sám jak barvy v kalendáři má noci chladný a sem tam bílej den. Jak starej strom nosí počasí v tváři léto je prič a jaro za rohem.

R:

20 ^{Žlutý gladioly}

Ten {Dmi \atop vítr} mě {Bb \atop bere} {A \atop pěkně} pod kr{Dmi \atop kem,}

Dmi životem {Bb \atop žene} a {A \atop jenom} úpr{Dmi \atop kem}

Gmi cestou mi zpívá, {Dmi \atop kde} už všude {A \atop byl,}

{Dmi \atop já} napůl {Bb \atop živá} {A \atop hledám} jeho {Dmi \atop cíl.}

R:

{F \atop Žlu}{C \atop tý,} {Dmi \atop žlu -} {C \atop tý} {F \atop gla}{C \atop di -} {Bb \atop o -} {F \atop ly}

{Bb \atop s} nebem si Dmi tančí, {C \atop tančí} s nebem

F barkaroly

{Bb \atop s} nebem si Dmi tančí {C \atop žlutý}

gladi{Gmi \atop o -} {Dmi \atop ly.}

Ten vítr mi zpívá sukně z boků bere, jaká láska divá do srdce se dere, jaká láska divá mi to v srdci roste, nevyjdu z ní živá pálí mě až v kostech.

R:

Ten vítr, co hojí mě i všechno kolem, třese mnou jak chvojím nad vánočním

stolem, to vítr, jen vítr jen vítr se mnou zbyl s sebou mě nese a v dálce vidím cíl.

vítr mě bere pěkně pod krkem, životem žene a jenom úprkem cestou mi zpívá, kde už všude byl, já napůl živá hledám jeho cíl.