Dodatky k aaee a kytarohrani

Karel Tuček

January 18, 2016

Contents

The Bard’s Song 3 Bejvalej Lodník 4 Blaznivá Markéta 5 Californication 6 Černá díra 7 Darmoděj 8 Drunken Sailor 9 Falling Slowly 10 Gaussův eliminační algoritmus 11 Help Somebody! 12 Hey You 13 High Hopes 14 Hvezdář 16 The Islander 17 Javor 18 Krasojezdkyně 19 Lásko má já stúňu (Noc na Karlštejně) 19 Lýlie 20 Margita 21 Nemo 22 Norwegian Wood 23 Nosorožec 24 Nothing Else Matters 25 Oh freedom 26 Other side 27 Padaly hvezdy 28 Pavilon č. 5 29 Pochod marodů 30 Pohádka 31 Robinson 32 Ruty Šuty Integral Per Partes 33 Scarborough Fair 34 The show must go on 35 Stairway To Heaven 36 Studený nohy 37 Sto kroků samoty 38 Stýskání 39 Trubadůrská (Plíhal) 40 Van diemenova zem 41 Věta o pěti barvách 42 Vstávej holka 43 Vymyslená 44 Yesterday 45 Zombie 46

The Bard’s Song

Am           G
Now You all know,
Em7                   Am
The bards and their songs.
Am                      G
When hours have gone by,
Em7              Am
I'll close my eyes.
Am                G
In a world far away,
Em7           Am
We may meet again.
Am                G
But now hear my song,
           Em7          Dm
About the dawn of the night.
       C     G   Am      G
Let's sing the bards' song..
  Dm Am        Dm       Am
Tomorrow will take us away,
Dm        Am
Far from home,
Dm           F     G         Dm
No one will ever know our names,
     Am                 G       Am
But the bards' songs will remain.
  Dm Am        Dm        Am
Tomorrow will take it away,
     Dm         Am
The fear of today,
             F
It will be gone,
     C  G          Em
Due to our magic songs.
(same as first verse)
There's only one song,
Left in my mind.
Tales of a brave man,
Who lived far from here.
Now the bard songs are over,
And it's time to leave.
No one should ask You for the name Of the one,.
Who tells the story.
(Ref.:) (same as first one)
Tomorrow will take us away,
Far from home,
No one will ever know our names,
But the bards' songs will remain.
Tomorrow all will be known,
And You're not alone,
So don't be afraid,
In the dark and cold,
'Cause the bards' songs will remain,
They all will remain.

C      G              Am
In my thoughts and in my dreams,
      C       G      Am
They're always in my mind,
   C         G         Am
These songs of hobbits, dwarves and men,
C
And elves,
  G           Am
Come close Your eyes..
      C   G      Em7
You can see them, too..

Bejvalej Lodník

6/8 (triolový)
h     h  d  e  f   a   f  e      e  d  e  f
Hmi              D           A                Hmi
1. Jsem bejvalej lodník, já dávno opustil člun,
h       d  e   f a     d     e      e  c  a   h
Hmi              D             A                 Hmi     Hmi
hlídám starej maják, co v dálce vyčnívá z vln,
d   h          d e  f   a   f   e       e  d  e  f
     Hmi               D              A                  Hmi
ten maják můj bude pomník, tam složím sedřenej hřbet,
h   h   h  d  e  f a     f  d   e       c  a  h
Hmi                D                A             Hmi
dej teď podruhý nalejt, už se chystám vyprávět.

h                         h  a         a     h f
 G                G          D                 Hmi
R: Vím, jseš ještě mladej a život máš před sebou,
h                           a#
G              G           F#
vím, že není lehký bejt sám,
h                         h   a              a   h f
G                 G             D                   Hmi
s tím smířit se musíš, jak každej, kdo před tebou
h                                           a#
  G                     G                   F#
hlídal to světlo, co ukáže všem cestu dál.
2. Jsou zoufale smutný a dlouhý noci, když víš,
bdít že zkrátka je nutný, za mlžný noci tím spíš,
tam sám taky poznáš, jak bídnej život bys ved',
neváhej svý kotvy zvednout, vždyť lepší je poznávat svět.
     G                                         F#
R: + hlídal to světlo, co ukáže všem cestu dál ...

Blaznivá Markéta

  /:Ami, A2 :/
  Ami              E
1.)  Bláznivá Marké ta
  E7                Ami
v  podchodu těšíns kého nádraží
Dmi Ami  DdimAmi
 zpí vá,  zpí vá,
E7  Ami      E7 Ami
 zpí vá a za me tá,
/:Ami, A2 :/
2.) Je to princezna zakletá,
s erární metlou jen tak pod paží,
když zpívá, zpívá,
zpívá a zametá.
                                                 E7
R: Vajglové blues, rumový song, jízdenková  symfonietta,
              Ami                           E7
pach piva z  úst a oči plonk, to zpívá  Markéta,
C          E7     Ami  Dmi Ami DdimAmi
 bláznivá  Marké ta,  na  na  na  na
DdimAmi        E7  Ami      A2, Ami, A2
 na  na na na  ná  na na.
3.) Famózní subreta
na scéně válečného šantánu
byla, byla
krásná k zbláznění,
/:Ami, A2 :/
4.) Líza i Rosetta,
lechtivé snění zdejších plebánů,
byla, byla,
byla, a není.
R:
5.) V nádražním podchodu
jak v chrámu katedrály v Remeši
ticho, ticho,
Markéta housku jí,
/:Ami, A2 :/
6.) pak v kanclu u vchodu
své oranžové blůzy rozvěší,
a já ji, a já ji,
a já ji pořád miluji...

Californication

  main riff: aehc dedca fcga
Psychic spies from China
Try to steal your mind's elation
Little girls from Sweden
Dream of silver screen quotations
And if you want these kind of dreams
It's Californication
It's the edge of the world
And all of western civilization
The sun may rise in the East
At least it settles in the final location
It's understood that Hollywood
sells Californication
R:
Am
Pay your surgeon very well
   F7m
To break the spell of aging
Am
Celebrity skin is this your chin
   F7m
Or is that war your waging
Am             F7m
First born unicorn
Am               F7m
Hard core soft porn
C       -      G  -  Dm   -  Am     -
Dream of Californication
C      -       G  -  Dm >let ring   (Dm)
Dream of Californication

Marry me girl be my fairy to the world
Be my very own constellation
A teenage bride with a baby inside
Getting high on information
And buy me a star on the boulevard
It's Californication
Space may be the final frontier
But it's made in a Hollywood basement
Cobain can you hear the spheres
Singing songs off station to station
And Alderon's not far away
It's Californication
R
Destruction leads to a very rough road
But it also breeds creation
And earthquakes are to a girl's guitar
They're just another good vibration
And tidal waves couldn't save the world
From Californication

Černá díra

  G              D          C         G
Mívali  jsme dědečka, starého už pána,
                 D          C               D G
stalo se to v červenci  jednou časně zrána,
 Emi              C         A             D
šel do sklepa pro vidle, aby seno sklízel,
G           D           C              D G
už se ale nevrátil, prostě někam zmizel.
Máme doma ve sklepě malou černou díru,
na co přijde, sežere, v ničem  nezná míru,
nechoď, babi, pro uhlí, sežere  i tebe,
už tě nikdy nenajdou příslušníci  VB.
Přišli vědci zdaleka, přišli vědci zblízka,
babička je nervózní a nás,  děti, tříská,
sama musí poklízet, běhat  kolem plotny,
a děda je ve sklepě nekonečně  hmotný.
Hele, babi, nezoufej, moje žena vaří
a jídlo se jí většinou  nikdy nepodaří,
půjdu díru nakrmit zbytky  od oběda,
díra všechno vyvrhne, i našeho  děda.
Tak jsem díru nakrmil zbytky od oběda,
díra všechno vyvrhla, i našeho  děda,
potom jsem ji rozkrájel  motorovou pilou,
opět člověk zvítězil  nad neznámou silou.
A           E        D              A
Dědeček se raduje, že je zase v penzi,
               E           D           E  A
teď je naše písnička  zralá pro recenzi.

Darmoděj

  3/4 - valcik
 a   a  e  a  c     h   h  h  h  a  g     a
Ami                  Emi                     Ami   Emi
 Šel včera městem  muž a šel po hlavní  třídě,
 a   a  e  a  c     h   h  h  h  a  g     a
Ami                  Emi                     Ami   Emi
 šel včera městem  muž a já ho z okna  viděl
 e  e   d  e  f     d      d  d  c  d e  c
C                   G                        Ami
 na flétnu chorál  hrál, znělo to jako  zvon
 c c      a   c   d     h     h   h   h  a  g     a
                        Emi                         F
 a byl v tom všechen  žal, ten krásný dlouhý  tón,
 a a   g   a  g   a  a   a a  g# a   h        e  c   a
                   F#dim                 E7  E7          Ami
 a já jsem náhle  věděl: Ano, to je  on,      to je  on.
Vyběh' jsem do ulic jen v noční košili,
v odpadcích z popelnic krysy se honily
a v teplých postelích lásky i nelásky
tiše se vrtěly rodinné obrázky,
a já chtěl odpověď na svoje otázky, otázky.

R:Na na na
/: e  ede  ede  efgfedc  chc chc     cchhhcde
   Ami  Emi  C     G   Ami  F   F#dim  E7     :/

Dohnal jsem toho muže a chytl za kabát,
měl kabát z hadí kůže, šel z něho divný chlad,
a on se otočil, a oči plné vran,
a jizvy u očí, celý byl pobodán,
a já jsem náhle věděl kdo je onen pán onen pán
Celý se strachem chvěl,
když jsem tak k němu došel,
a v ústech flétnu měl od Hieronyma Bosche,
stál měsíc nad domy jak čírka ve vodě,
jak moje svědomí, když zvrací v záchodě,
a já jsem náhle věděl:
to je Darmoděj, můj Darmoděj.
  Ami           Emi
R: Můj Darmoděj ,
         C       G
vagabund  osudů a lásek,
Ami             F        F#mi
 jenž prochází  všemi  sny,
          E7
ale dnům  vyhýbá se,
můj Darmoděj, krásné zlo,
jed má pod jazykem,
když prodává po domech jehly se slovníkem.

Šel včera městem muž, podomní obchodník,
šel, ale nejde už, krev skápla na chodník,
já jeho flétnu vzal a zněla jako zvon
a byl v tom všechen žal, ten krásný dlouhý tón,
a já jsem náhle věděl:
ano, já jsem on, já jsem on.
R:Váš Darmoděj, vagabund osudů a lásek,
jenž prochází všemi sny, ale dnům vyhýbá se,
váš Darmoděj krásné zlo jed mám pod jazykem
když prodávám po domech jehly se slovníkem.

Drunken Sailor

  2/4
a                       a   d   f  a
Dmi                     Dmi
What'll we do with a drunken sailor,
g                       g   c   d  g
C                       C
What'll we do with a drunken sailor,
a                       a   h   c  d
Dmi                     Dmi
What'll we do with a drunken sailor,
c  a  g  e   d
F      A7      Dmi
Early in the morning?
R:
Dmi          Dmi
Hoo ray and up she rises
Hoo ray and up she rises
Hoo ray and up she rises
Earl-aye in the morning
2. Put him in the longboat til he's sober . . .
3. Pull out the plug and wet him all over . . .
4. Leave him there and make him bale 'er . . .
5. Put him in the scuppers with a hosepipe on him . . .
6. Heave him by the leg in a running bowline . . .
7. Tie him to the taffrail when she's yardarm under . . .
8. Threaten him with sharks till he's sober . . .
9. Keelhaul him, keelhaul him . . .
10. Put him in the bilge and make him drink it . . .
11.Rub him really smooth until he guffaws . . .
12.Run him up the mast with the Jolly Roger . . .
13.Shave his belly with a rusty razor . . .
14.Put him in bed with the captains daughter . . .
15.Thats what we'll do with a drunken sailor . . .

Falling Slowly

  Intro: C F Am F F
C                 F
I dont know you but I want you
C             F
All the more for that
C                        F
Words fall through me and always fool me
C           F
And I cant react
Am           G         F        G               Am
Games that never amount to more than their worth
     G                 F
Will play themselves out
(Chorus)
C                   G                   Am
Take this sinking boat and point it home
                  F
We've still got time
C                   G                  F
Raise your hopeful voice you have a choice
F
You've made it known
C                 F
Falling slowly, eyes that know me
C               F
And I cant go back
C                     F
Moods that take me and erase me
C              F
And i'm painted black
Am          G         F          G           Am
You have suffered enough and warred with yourself
G                     F
It's time that you won
(Chorus)
C F Am F F
1, 2, 3, 4....
C                   G                   Am
Take this sinking boat and point it home
F
We've still got time
C                     G                  Am
Raise your hopeful voice you have a choice
F
You've made it now
C                 G             Am
Falling slowly, sing your melody
F
I'll sing it loud
C G Am F
C F Am F F

Gaussův eliminační algoritmus

  hudba: J. Vomáčka
text: R. Cajzl
refrén 1. poloha
sloka 2. poloha
R.
C              G7                        C
7 7 -6 6 6 -7 6 6 -4 6 6 -7 -6 6 -5 -7
(instr.)           G7                               C
6 -6 -7 7 7 -6     6 6 -7 6 6 -4 6 6 -7 -6 6 -7 7
  G                      D7             G
-4 -4-4 -4 -7 -7 6 6   -6-6 +6 +6  6   6 -4
Procházejme matici A postupně jen po sloupcích
                          D7         G
-4 -4 -4 -4 -7 -7 6 6 -6 -6 +6 +6 6
první sloupec nenulový indexujme i.
Pokud máme v prvním řádku nulu na pozici i,
vyměníme první řádek, čímž ji dáme pryč.
R.
Jé, matice, matice přecházejí, zpívejme, přátelé,
úpravou matice, matice přecházejí, na odstupňované.
Vydělme pak řádek první číslem na a jedna i
by nám spodní řádky snadno vynulovat šly.
Vynecháme řádek jedna, vznikne čárkovaná A,
repeticí algoritmu odstupňovaná.
R.
Jé, matice, matice přecházejí, zpívejme, přátelé
úpravou matice, matice přecházejí, na redukované.
Bez prázdných řádek, tvrdil Slávek, matice A může být,
načež prvky nad pivoty zvládl odečíst.

Help Somebody!

  Bm
Help! I need somebody
G
Help! Not just anybody
E
Help! You know I need someone,
A
Help!
A                               C#m                 F#m
When I was younger, so much younger than today,
                             D        G   A
I never needed anybody's help in any way.
                                     C#m                   F#m
But now those days are gone I'm not so self-assured,
                                           D       G       A
Now I find I've changed my mind, I've opened up the door.
Bm                                               G
Help me if you can I'm feeling down, and I do appreciate you being 'round.
E                                                        A
Help me get my feet back on the ground, won't you please, please help me.
                                   C#m                F#m
And now my life has changed in oh so many ways,
                              D       G       A
My independence seemed to vanish in the haze.
                             C#m                 F#m
But every now and then I feel so insecure,
                                           D      G     A
I know that I just need you like I've never done before.
Bm                                               G
Help me if you can I'm feeling down, and I do appreciate you being 'round.
E                                                        A
Help me get my feet back on the ground, won't you please, please help me.
A                               C#m                 F#m
When I was younger, so much younger than today,
                             D        G   A
I never needed anybody's help in any way.
                                     C#m                   F#m
But now those days are gone I'm not so self-assured,
                                           D       G       A
Now I find I've changed my mind, I've opened up the door.
Bm                                               G
Help me if you can I'm feeling down, and I do appreciate you being 'round.
E                                                         A                   F#m
Help me get my feet back on the ground, won't you please, please help me.
      A         A6  A
Help me, help me, ooo.

Hey You

  Em  Dm  Em  Dm
     Em(9)
Hey you! out there in the cold
                                          Bm
Getting lonely, getting old, can you feel me
     Em(9)
Hey you! standing in the aisles
                                                 Bm
With itchy feet and fading smiles, can you feel me
D                                   D7        G  D  C
Hey you! don't you help them to bury the light
Bm             Am          Em        Dm
Don't give in without a fight.
     Em(9)
Hey you! out there on your own
                                          Bm
Sitting naked by the phone would you touch me
     Em(9)
Hey you! with your ear against the wall
                                                Bm
Waiting for someone to call out would you touch me
D                                 D7         G  D  C
Hey you! would you help me to carry the stone
Bm                Am           Em
Open your heart, I'm coming home
Am   Em   Am   Em   Am   Em
C           D       G D  C
But it was only a fantasy
C                             G   D   C
The wall was too high, as you can see
C                  D                G   D      C
No matter how he tried he could not break free
                     D7        Em   Dm   Em   Dm   Em   Dm   Em   Dm
And the worms ate into his brain.
     Em(9)
Hey you! out there on the road
                                     Bm
Doing what you're told, can you help me
G   Em(9)
Hey you! out there beyond the wall
                                           Bm
Breaking bottles in the hall, can you help me
D                                  D7          G  D  C
Hey you! don't tell me there's no hope at all
  Bm               Am             Em(9)
Together we stand, divided we fall.

High Hopes

  Verse:
Cm              Cm7             Ab
   Beyond the horizon of the place we lived when we were young
Cm                Cm7                   Ab
   In a world of magnets and miracles
Cm                         Cm7                Ab
   Our thoughts strayed constantly and without boundary
Cm                      Cm7                   Ab
   The ringing of the division bell had begun
Ab                Bb              G7
   Along the long road and on down the causeway
Ab               Bb              G7
   Do they still meet there by the cut

Cm                      Cm7                   Ab
   There was a ragged band who followed in our footsteps
Cm                      Cm7                   Ab
   Running before times took our dreams away
Cm                      Cm7                   Ab
   Leaving the myriad small creatures trying to tie us to the ground
Cm                      Cm7                   Ab
   To a life consumed by slow decay

Chorus 1:
Ab                   Cm     Gm   Ab   Bb
   The grass was greener
                   Cm   Eb   Fm   Ab
The light was brighter
                   Cm   Gm   Ab   Bb
When friends surrounded
                   Cm     Eb   Fm
The nights of wonder

Verse:
Cm                      Cm7                   Ab
   Looking beyond the embers of bridges glowing behind us
Cm                      Cm7                   Ab
   To a glimpse of how green it was on the other side
Cm                      Cm7                   Ab
   Steps taken forwards but sleepwalking back again
Cm                      Cm7                 Ab
   Dragged by the force of some inner tide
Ab               Bb              G7
   At a higher altitude with flag unfurled
Ab               Bb                         G7
   We reached the dizzy heights of that dreamed of world

....
Solo:
e f# g h a     a h c a h g a aha gag fgf
e f# g h g a  a c h d ch a
e f# g h a     a ic h g h a g a h
e f# g h g a  a g f e f d e c a g
....
Verse:
Cm                      Cm7                   Ab
   Encumbered forever by desire and ambition
Cm                      Cm7                   Ab
  There's a hunger still unsatisfied
Cm                      Cm7                   Ab
   Our weary eyes still stray to the horizon
Cm                      Cm7                   Ab
   Go down this road I've been so many times

Chorus 2:
Ab                     Cm     Gm   Ab   Bb
   The grass was greener
                   Cm   Eb   Fm   Ab
The light was brighter
                   Cm     Gm   Ab   Bb
The taste was sweeter
                   Cm   Eb   Fm   Ab
The nights of wonder
                   Cm     Gm   Ab   Bb
With friends surrounded
                   Cm   Eb   Fm   Ab
The dawn mist glowing
               Cm     Gm   Ab   Bb
The water flowing
                Cm   Eb   Fm   Ab
The endless river

Forever and ever...
(Epic Lap steel solo)

||Cm     Gm   Ab   Bb
  Cm     Eb   Fm   Ab:||
(repeat behind the solo)

Hvezdář

               D                          A
Ztrácíš se  před očima, rosteš jen  ve vlastním stínu.
       Emi                     Cmaj7
Každá  další vina, odkrývá  mojí vinu.
Ztrácíš se před očima, rosteš jen ve vlastním stínu.
Každá další vina odkrývá mojí vinu.
Ve vínu dávno nic nehledám, (dávno nic) nehledám.
Ve vínu dávno nic nehledám, (dávno nic) nehledám.
Refren:
Jak luna mizíš s nocí v bělostných šatech pro nemocné,
prosit je zvláštní pocit, jen ať je den noc ne.
Jak luna mizíš s nocí v bělostných šatech pro nemocné,
prosit je zvláštní pocit, jen ať je den noc ne.
Od proseb dávno nic nečekám (dávno nic) nečekám.
Od proseb dávno nic nečekám (dávno nic) nečekám.
Mezihra:
D A EmCmaj7

Na chodbách v bludných kruzích zářivka vyhasíná,
já ti do infuzí chci přilít trochu vína.
Na nebi jiných sluncí, jak se tam asi cítíš,
s nebeskou interpunkcí, jiným tulákům svítíš.
Ve vínu dávno nic nehledám (dávno nic) nehledám.
Ve vínu dávno nic nehledám (dávno nic) nehledám.
Refren:
Obzor neklesne níž, je ráno a ty spíš.
Od vlků odraná hvězdáře Giordána...
Obzor neklesne níž, je ráno a ty spíš.
Od vlků odraná hvězdáře Giordána...
Obzor neklesne níž, je ráno a ty spíš.
Od vlků odraná hvězdáře Giordána...        ...opouštíš.

The Islander

   Bm             Bm9      G
An old man by a seashore at the end of days
A          G               A                 Bm
Gazes the horizon with sea wind in his face
   Bm             Bm9      G
Tempest-tossed island, seasons all the same
A               G              A                Bm
Anchorage unpainted and a ship without a name
Sea without a shore For the banished one unheard
Alight is the people lying at the end of world
Showing the way Lighting hope in their hearts
Once in their travels all come from afar
Chorus:
Bm             G     D   A   Bm     G             D          Em       Bm
This is the long for-got-ten  light at the end of the world
     G  D   A   Bm       G               D             Em
Ho-ri-zon cry-ing  the tears we left behind long ago
The albatross is flying
There's hate in their greed
The time before me one day when all was the sea
Princess in the tower
Children in the field
Life giving it all
And all of the universe
Oh, now is as a memory
The ghost in the fog
He sets the sails
And laughs to say farewell to the world
Anchor to the water
Sea be far below
Laughing in the heat
And a smile beneath his brow
This is the long forgotten
Light at the end of the world
Horizon crying
The tears we left behind long ago
So long ago
This is the long forgotten
Light at the end of the world
Horizon crying
The tears we left behind long ago
So long ago

Javor

  Emi         H7        G       C
Tak už to, miláčku, musíme brát,
Ami             D7        H7      Emi
chtěl bych tě naposled pomilo vat,
H7         G         C
tak už to, miláčku, u nás cho dí,
Ami        D7          H7          C
javor své listy hned dvakrát shodí,
Ami        D7      H7      Emi
zbývá nám balada o nadě ji,
Ami        Emi       Edim   H7
zejtra mě na vojnu odvádě jí.
Tak už to, miláčku, musíme brát,
chtěl jsem ti svou lásku naslibovat,
javor však své listy dvakrát shodí,
jinej tě k oltáři doprovodí,
zbývá mi balada o naději,
zejtra mě na vojnu odvádějí.
Teď jsem si, miláčku, jen jedním jist,
javor, ten shodí i poslední list,
i kdyby ten javor v bouři blesk sťal,
nikdy bych svou lásku nesliboval,
zpívám si baladu o naději,      zejtra mě na vojnu odvádějí.

Krasojezdkyně

  F#mi           D               E      C#7
 Přijel jsem  na chvíli  pozdravit  přátele
F#mi           D               E      C#7
 Po hospodách  vést silácké  řeči
F#mi          D           E          C#7
 Představení  skončilo,  zítra je  neděle
F#mi        C#7       F#mi
 Odplouvám  do bezpe čí
Bolestí jednoho je druhého štěstí
Co nelze vyslovit, to voní po neřesti
Krasojezdkyně, sestro akrobatů
Lotova dcero oděná do šarlatu
Kdo smí se dotknout lemu od tvých šatů?
Jsem na cestě a toužím po návratu
Čas je šarlatán a věci sotva změní
Tahleta zastávka byla jen na znamení
Naše cesty už se asi těžko skříží
Hledám tě v Babylóně, a ty jsi v Paříži
Krasojezdkyně, sestro akrobatů
Lotova dcero oděná do šarlatu
Kdo smí se dotknout lemu od tvých šatů?
Jsem na cestě a toužím po návratu

Lásko má já stúňu (Noc na Karlštejně)

  Ami           Emi      D          E       Ami
Ač mám spánek bezesný mně včera sen se zdál,
 Ami           Emi                D      E        F
i když dávno nejsem s ním, mě navštívil sám král.
       C           G               Dmi          Ami
Řekl lásko má já stůňu, svoji pýchu já jen hrál,
       C                 F        C         G   E
kvůli vám se vzdávám trůnu, klenotů i katedrál.
Den mám jindy poklidný, dnes nevím kudy kam,
trápí mě sen ošidný a trápí mě král sám.
Řekl lásko má ...

Lýlie

  Cmi                                      (G#), G   Cmi      G
 Než zavřel bránu, oděl se do oceli  a zhasil  svíci,
Cmi                                     (G#), G      Cmi
 bylo už k ránu, políbil na posteli  svou ženu  spící,
   D#                 A#
/:  spala jak víla,  jen vlasy halily ji,
Cmi                G#             G
 jak zlatá žíla,  jak jitra v  Kastilii,
Cmi
 něžná a bílá jak rosa na lilii,
G#, G      Cmi
 jak luna  bdící. :/
             Cmi, G#, G, Cmi, G# G Cmi
pískání...
Jen mraky šedé a ohně na pahorcích - svědkové němí,
lilie bledé svítily na praporcích, když táhli zemí,
/: polnice břeskné vojácká melodie,
potoky teskné - to koně zkalili je,
a krev se leskne, když padla na lilie kapkami třemi. :/
Dozrály trnky, zvon zvoní na neděli a čas se vleče,
rezavé skvrnky zůstaly na čepeli u jílce meče,
/: s rukama v týle jdou vdovy alejemi,
za dlouhé chvíle zdobí se liliemi,
lilie bílé s rudými krůpějemi trhají vkleče. :/

Margita

  1)
Emi             Ami   Emi                Hmi      C
 Točí se točí  kolo  dokola a až nás  smrtka  zavolá,
     G           Emi
tak  vytáhneme  rance
Emi           Ami       Emi                 Hmi     C
 sbalíme svý  tělesný  ostatky, srazíme  podpat ky
         G             Emi
a potom  dáme se do  tance.
Ami              H7   Emi                Hmi      C
 Tančí se tradi čně  gavota na konci  života,
G                  Emi
 na konci tohoto  plesu
Emi                Ami     Emi   Hmi                  C
 promiňte že Vám  šlapu  na no hu, já za to nemo hu,
                  G     Emi
já tady vlastně  ani  nejsu
CHORUS:
Ami                 Emi
 A krásná Margita, tanečnice smrti,
Ami                         Emi
 má svetr vzoru pepita a  zadkem vrtí
Ami                G                 D
 začíná maškarní  ples, kams' to  vlez,
Emi        H7
 kams' to  vlez, kams' to vlez, kams' to vlez,
Emi        H7                Emi
 kams' to  vlez, kams' to  vlez.
2)
Nějakej dobrák stáhnul roletu,
     na tomhle parketu je vidět jenom na půl metru
tváře se ztrácejí v šerosvitu,
     každý hledí na Margitu v pepitovém svetru
kapelník pozvednul taktovku,
     vytáhnul aktovku a v ní měl nějaké noty
tváře se točí v tombole,
     někdo si sedí za stolem jiný se na parketu potí
CH: A krásná...
3)
Pokojská v šest přijde do práce,
     provětrá matrace pod lůžkem najde zlatou minci
děvenka dole v recepci,
     čte si o antikoncepci a přemýšlí o krásném princi
šatnářce v šatně zbyly dvě vesty,
     no to je ale neštěstí a co když přijde kontrola
hodiny ukazují čtyři nula nula,
     ručička se hnula a vše se točí dokola.

Nemo

  Dm           C
This is me for forever
Bb
One of the lost ones
     Dm               C
The one without a name
              Gm           Bb     C
Without an honest heart as compass
This is me for forever
One without a name
Despite the last endeavour
To find the missing lifeline
  Dm
R1: Oh, how I wish for soothing rain
F               C
Oh, how I wish to dream again
Dm
My loving heart lost in the dark
F                  C
For hope I'd give my everything
My flower withered between
The pages two and three
The once and forever Blue
Gone with my sins
Fm                      Eb
Walk the dark path, swim with angels
Db
Call the past for help
Bbm                   Fm
Touch me with your love
        Bbm           Db     Eb
And reveal to me my true name
R1
R2: Oh, how I wish for soothing rain
All I wish is to dream again
Once and for all and all for once
Nemo my name forevermore
Fm     Eb      Fm
Nemo sailing home
Db     Eb      Fm
Nemo letting go
R1, R2 (:Fm Ab Eb:)
...My name forevermore

Norwegian Wood

  capo II
h c#  h   a  g#   f#  a       g# e
D
I once had a girl, or should I say
d   a     c#  h
C              D
she once had me.
She showed me her room, isn't it good?
C          D
Norwegian wood.
     Dm                                       G
She asked my to stay and told me to sit anywhere,
   Dm                                                 Em   A A7
So I looked around and I noticed there wasn't a chair.
#2.
D
I sat on a rug, biding my time,
C              D
drinking her wine.
We talked until two, and then she said,
C               D
It's time for bed.
     Dm                                                      G
She told me she worked in the morning and started to laugh,
  Dm                                                        Em  A A7
I told her I didn't, and crawled off to sleep in the bath.
#3.
D                                  C               D
And when I awoke, I was alone, this bird has flown.
So I lit a fire, isn't it good?
C          D   C D C Dm7 D
Norwegian wood.

Nosorožec

  Ami                       Dmi         Ami
Přivedl jsem domů Božce nádhernýho nosorožce,
Dmi         Ami          D#dim              E7
originál tlustokožce, koupil jsem ho v hospodě.
 Ami                         Dmi         Ami
Za dva rumy a dvě vodky připadal mi velmi krotký,
 Dmi          Ami        E7             Ami
pošlapal mi polobotky, ale jinak v pohodě.
   Dmi          Ami      E7           Ami
Vznikly menší potíže při nástupu do zdviže,
  Dmi         Ami       D#dim           E7
při výstupu ze zdviže už nám to šlo lehce.
   Ami                     Dmi           Ami
Vznikly větší potíže, když Božena v negližé,
  Dmi           Ami       D#dim(E7)   E7(Ami)
když Božena v negližé řvala, že ho nechce.
Marně jsem se snažil Božce vnutit toho tlustokožce,
originál nosorožce, co nevidíš v obchodech.
Řvala na mě, že jsem bohém, pak mi řekla: padej, sbohem,
zabouchla nám před nosorohem, tak tu sedím na schodech.
Co nevidím - souseda, jak táhne domů medvěda,
originál medvěda, tuším značky grizzly.
Už ho ženě vnucuje a už ho taky pucuje
a zamčela a trucuje, tak si to taky slízli.
 Ami                             Dmi        Ami
Tak tu sedím se sousedem, s nosorožcem a s medvědem,
 Dmi       Ami         E7           Ami
nadáváme jako jeden na ty naše slepice.

Nothing Else Matters

      e                     f#  e
1) So close no matter how far
d e                 d              e
Couldn't be much more from the heart
f# g          d   d  e   edc
Forever trusting who we are
g f#         g   f#   e
And nothing else matters
   e                 f#  g     d e
2) Never opened myself this way
d e                      h  d   e
Life is ours, we live it our way
a h a     f#        e     f#     g
All these words I don't just say
g   f#       g     f# e
And nothing else matters
   e                     f#   g  e
3) Trust I seek and I find in you
h g   a   a   e  f# g       g
Every day for us something new
f# g f# g f# e  f#   g     e
Open mind for a different view
g   f#                g
And nothing else matters
orig V1 V2 V3 R V1 R S1 V1 V2 R R S2 V1

Oh freedom

  F           C     F     Bb C
1. Oh Freedom oh Freedom
F     Dmi          G7 C
oh Freedom over me.
   A                Dmi
R: Before I'd be a slave
         Bb              G7
I'd be buried in my grave
         F           C
and go home to my Lord
          Bb F
and be free.
2. No more weeping no more weeping
no more weeping over me.
R:
4. There'll be singing there'll be singing
there'll be singing over me.
R:
3. No more crying no more crying
no more crying over me.
R:
5. Jménem lásky, jménem hněvu
zpívám tobě, lide můj.
R: Nejvíc svobody si važ,
a čím víc ji postrádáš,
o to blíž v dobách zlých
při ní stůj!

Other side

  Am              F              C         )
How long how long will I slide       )
   G          Am  F     C               )
Seperate my side   I don't           )  CHORUS
     G                  Am F             )
I don't believe it's bad              )
C                      G                 )
Slit my throat it's all I ever       )
Am                                Em
I heard your voice through a photogragh
Am                              Em
It thought it up it brought up the past
Am                        Em
Once you know you can never go back
               G                Am
I've got to take it on the otherside
Am                        Em
Centuries are what it meant to me
Am                     Em
A cemetery where I marry the sea
Am                               Em
Stranger things could never change my mind
               G                Am
I've got to take it on the otherside
 G                Am
Take it on the otherside
 G           Am
Take it on take it on
CHORUS
Am                      Em
Poor my life into a paper cup
Am                              Em
The ashtray's full and I'm spilling my guts
Am                         Em
She wants to know am I still a slut
               G                Am
I've got to take it on the otherside
Am                             Em
Scarlet starlet and she is in my bed
Am                     Em
A candidate for my soul mate bled
Am                      Em
Push the trigger and pull the thread
               G                Am
I've got to take it on the otherside
 G                Am
Take it on the otherside
 G           Am         Em C x 2
Take it on take it on
CHORUS

Em
Turn me on take me for a hard ride
C
Burn me out leave me on the otherside
   Em
I fell and tell it that it's not my friend
             C
I tear it down I tear it down
                       Am F C G
And it's born again
CHORUS
Am   F       C        G                   Am  F
How long I don't I don't believe it's bad
C                       G           Am
Slit my throat it's all I ever

Padaly hvezdy

R:
C         Ami      D9/F#          G
Padaly  hvězdy a jedna z nich slítla
           C     D9/F# G
mé milé přímo do klína,
 C          Ami        D9/F#      G
jak byla žhavá, tak sukně jí chytla,
              C     F     C
a od sukně celá roklina.
Ami       Emi   Ami        Emi
Má milá křičí: pomoz mi přece,
 Ami        Emi     D#dim
nestůj tu jako z kamene,
 Ami          Emi   Ami        Emi
tak jsem ji rychle odtáhl k řece
   Ami     Emi   D   G
z dosahu toho plamene.
R:
Jenže ta hvězda tu moji milou
rozpálila jak kamínka,
zuby i nehty mi pustila žilou
a já drtil její ramínka.
R:
Pod hlavou nebe a nad hlavou země,
v obrovským požáru škvařím  se,
jsem totiž v ní, jako ona  je ve mně,
jako dvě kapky steklé na  římse.
R:

Teď už jen v očích jak tečka za snem
skomírá malý plamínek,
běžíme k hvězdě a oba  žasnem:
je to jen chladnoucí kamínek.

Pavilon č. 5

  Dmi       A7       Dmi, F, C7, F, C, A7, Dmi, A, Dmi
 Cha cha  cha ...
Dmi             Gmi      Dmi
Dostal jsem papíry na hlavu,
Gmi     Dmi      A
žiju v ústavu, kde se léčí rozum,
  Dmi             Gmi     Dmi
dělám si, co se mi zalíbí,
     Gmi   Dmi           A   Dmi
mám pevné alibi, lékařskou diagnózu.
F             C
V erárním pyžamu, co sahá na kotníky,
F          A7
denně pět oxazepamu a čtyři skotský střiky,
Gmi7           A7         Dmi
na zahradě okopávám len a nemůžu ven.
                 A
Včera jsem měl kázání v Betlémské kapli,
Dmi               A
nadával jsem na pány, nežli mě chňapli,
F             C       C7
zapálili hranici u mojí postele,
F             A
na naši světnici bývá často vesele,
Dmi A       Dmi          A   Dmi
pavilón číslo pět, pavilón číslo pět,
   A  Dmi   A   Dmi
to je můj celej svět.
Cha cha...
V neděli disciplína poleví, přichází návštěvy ve vší slávě,
příbuzní hledí na mě zkoumavě, zda mám máslo na hlavě anebo máslo v hlavě.
A já v erárním pyžamu, co sahá na kotníky,
dostanu štangli salámu a tři krabičky Viki
a jsem velice spokojen, že s nima nemusím ven.
Zalezu na klozet, mušle je trůnem,
a jsem od A do Z Giordanem Brunem,
netřeba odvolat vyřčené názory,
v nejhorším sestra zavolá nějaký doktory
a dají mi meprobamat, dají mi meprobamat, dají mi meprobamat.
R:

Devět - to je čas velké vizity, stojím jak přibitý u pelesti,
primář nás vesele pozdraví, poptá se na zdraví a přeje hodně štěstí
A já v erárním pyžamu, co sahá na kotníky,
do kávy si nalámu tři rohlíky
a z okna koukám se ven a někdy taky pleju len.
Když si chci spravit náladu, neb' je mi nevrlo,
rozložím svoji armádu u města Waterloo
a lumpa Anglána zničí má dělostřelba,
bitva je vyhrána, ať žije ostrov Elba,
ať žije ostrov Elba, ať žije ostrov Elba, ať žije ostrov Elba.
Cha cha...
Dostal jsem papíry na hlavu, žiju v ústavu, kde se léčí rozum,
dělám si, co se mi zalíbí, mám alibi, dementní diagnózu.

Pochod marodů

Ami                   C         G      F      Ami
 Krabička cigaret a  do kafe  rum,  rum,  rum,
                              C          G      F      Ami
dvě vodky a fernet a teď,  doktore,  čum,  čum,  čum,
     Dmi         F       Ami      Dmi     F     E
chra pot v hrud ním ko ši, no  to je  záži tek,
Ami                   C        G       F       Ami
 my jsme kámoši řidi čů sani tek, - tek, - tek.
Měli jsme ledviny, ale už jsou nadranc, -dranc, -dranc,
i tělní dutiny už ztratily glanc, glanc, glanc,
u srdce divný zvuk, co je to, nemám šajn,
je to vlastně fuk, žijem fajn, žijem fajn, fajn, fajn.
R: Ami        C           G        C
     Cirhóza,  trombóza,  dávivý  kašel,
Dmi      Ami      E           Ami
 tuberku lóza -  jó, to je  naše!
          C           G        C
neuróza,  skleróza,  ohnutá  záda,
Dmi      Ami        E         Ami
 paraden tóza, no  to je pa ráda!
      Dmi          Ami       G             C
Jsme  slabí na tě le, ale  silní na du chu,
Dmi         Ami  E             Ami
 žijem vese le,  juchuchuchu chu!
Už kolem nás chodí pepka mrtvice, -ce, -ce,
tak pozor, marodi, je zlá velice, -ce, -ce,
zná naše adresy a je to čiperka,
koho chce, najde si, ten natáhne perka, -rka, -rka.
Zítra nás odvezou, bude veselo, -lo, -lo,
doktoři vylezou na naše tělo, -lo, -lo,
budou nám řezati ty naše vnitřnosti
a přitom zpívati ze samé radosti, -sti, -sti.

R:
Zpívati: cirhóza, trombóza, dávivý kašel,
tuberkulóza, hele, já jsem to našel!
Neuróza, skleróza, křivičná záda,
paradentóza, no to je paráda!
Byli slabí na těle, ale silní na duchu,
žili vesele, než měli poruchu.

Pohádka

G C G Ami G D G C G Ami G  Emi
Recitál:
Takhle nějak to  bylo:
jedlo se, zpívalo, pilo,
princezna zářila  štěstím
v hotelu nad náměstím,
drak hlídal u  dveří sálu,
na krku pletenou  šálu,
Dědové Vševědi  okolo Popelky
žvatlavě  slibují šaty a kabelky,
každý si odnáší  kousíček úsměvu,
dešťový mraky  se chystaly ke zpěvu,
hosté se sjíždějí  k veliké veselce,
paprsky luceren  metají kozelce
a stíny ořechů  orvaných dohola
pletou se latícím  kočárům pod kola,
Šmudla si přivezl  v odřeným wartburgu
kámošku z dětství,  prej nějakou Sněhurku,
vrátný se zohýbá  pro tučné spropitné
a kdo mu  proklouzne, tak toho nechytne,
kouzelník za  dvacku vykouzlí pět bonů
a vítr na věži  opřel se do zvonů,
"Na zdraví  nevěsty, na zdraví ženicha!",
dvě sousta do  kapsy a jednou do břicha,
náhle se za  oknem objevil skřítek,
rozhrnul oponu z  máminejch kytek,
pěkně se usmál  a pěkně se podíval
a pak mi po očku  do ucha zazpíval:
G               D               Emi              Hmi/D
R:  Dej mi ruku s vou, studenou  od okenních s kel,
           C              Hmi/D
všichni tě m ezi  sebe zv ou
 C         D          G         Emi
a j á jsem t u proto,  abys šel .
Rec: Na plný obrátky letíme světem,
všechny ty pohádky patřily dětem,
dneska už se  neplatí buchtama za skutky,
sudičky sesmolí  kádrový posudky,
obložen prošlými  dlužními úpisy,
koukám se z  okna a vzpomínám na kdysi,
jak se mi za  oknem objevil skřítek,
rozhrnul oponu z  máminejch kytek,
pěkně se usmál  a pěkně se podíval
a pak mi po očku  do ucha zazpíval:
R:
R:

Robinson

  1)
F                 F                        Gmi                 Gmi
 Včera z večera  měl jsem krásný sen,  že jsem byl Robin son,
C7                C7                         F                          F
 Že je tomu pět  krásných dlouhých let,  co jsem slyšel lodní zv on.
F               F7             Bmi                      Bmi7
 Dívčí dopisy  lásky úpisy  vítr jednou provždy s vál.
F                   C7                  F
 A mně ostrov ten  ve snu rájem se z dál.
Ref:
Gmi7        F         F(7maj)  F(6)        F   (Amidim)  Gmi   Gmi     C7
 Robin son  bylo mé  jméno a  kapsy tak  prá zdné jako  práz dný dů m.
Gmi           Gmi(7maj)     Gmi(7)      C7               F(Fisdim)Gmi7, C7
 K moři jsem  sbíhal, kde  příboj se  zdvíhal k letí cím oblakům.
  F             F(7maj)   F(6)          F7
A  žádný hlas  dívek a s lečen všech  vdavek chtivých
Bmi           Bmi(5+)   Bmi(6)       C7
 Nezněl mi v  nocích a  nechtěl mě  mermomocí
F           F       Gmi7  C7      F      (C7)
 Zlákat do  svých   sítí  zálud ných.
2)
Snil jsem v domění, že se nezmění můj osud příštích dnů.
Jenže budíku strašné zvonění zavřelo mi bránu snů.
Dnešní svítání strach mi nahání kroužek zlatý navlékám.
Cestou z nevěstou smutně zpívám si sám.
Ref:
Robinson bylo mé jméno a kapsy tak prázdné jako prázdný dům.
K moři jsem sbíhal, kde příboj se zdvíhal k letícím oblakům.
A žádný hlas dívek a slečen všech vdavek chtivých
Nezněl mi v nocích a nechtěl mě mermomocí
                 Gmi7  C7     F     F
Zlákat do svých  sítí  zrád ných .

Ruty Šuty Integral Per Partes

  A
Integruju takhle s kamarádem,
                         E
výsledek je ale vzdálený,
A           A7
integrujem dle iks,
D          Dm
máme tam asi kiks,
A           E         A
nebo přemýšlíme koleny...
R:
A
Ruty šuty intregrál per partes,
                        E
ruty šuty substituce má...
A           A7
integrujem dle iks,
D          Dm
máme tam asi kiks,
A           E7        A
nebo přemýšlíme koleny...
Doufáme že v pohodě to bude,
prý jsou to funkce primitivní.
Záhy ale divné,
zadání nás stihne,
náš předpoklad byl dost naivní.
Integrál z x na átou tam máme,
exponenta zvětšit stačí jen,
svědomí nás tlačí,
nový znovu radši,
do jmenovatele opíšem.
Polynom v čitateli i dole,
rozklad na parcialní zlomek,
nějak nám to vázne,
už je mi to jasné,
nejde zintegrovat pacholek...
R:
V integrálu Eulerovo číslo,
naštěstí můžeme použít hack,
je tam é na ikstou,
rovnost máme jistou,
dostáváme stejný výsledek.
R:
Ouvej funkce goniometrická,
nevím jaký použít fígl tam,
z kosinu je sinus,
obráceně s mínus,
jak se v tomhle jenom vyznat mám?!
R:

Když jsem uviděl výsledek tak mi
čelist málem vypadla z pantu,
úplně se lišil,
tak jsem to pořešil,
že jsem tam jen připsal konstantu!
R:
Potřebuji propočítat plochu,
nevím však jak to udělat mám,
krkem mi to leze,
přidal jsem tam meze,
dolní od horní pak odčítám.
Ruty šuty aby byla změna,
ruty šuty derivace má...
derivujem dle iks,
máme tam asi kiks,
nebo přemýšlíme koleny...

Scarborough Fair

  3/4 (um cacacaca)
d        a         e  f  e      d      a   c     d      c   a  h  g  a
Dmi                C             Dmi   F         Dmi        F G       Dmi
Are you going to Scarborough Fair? parsley, sage, rosemary and thyme
d         c  a  a   g   f      e       d   a     g   f  e   d     c  d
          F          C   Dm     C       Dmi       C  Dmi C   Dmi  C  Dmi
Remember me to one who lives there, she once was a true love of mine
Tell her to make me a cambric shirt,
     parsley, sage, rosemary and thyme
Without no seams nor needlework,
     then she ll be a true love of mine
Tell her to find me an acre of land,
     parsley, sage, rosemary and thyme
Between the salt water and the sea strand,
     then she ll be a true love of mine
Tell her to reap it in a sickle of leather,
     parsley, sage, rosemary and thyme
And to gather it all in a bunch of heather,
     then she ll be a true love of mine
Are you going to Scarborough Fair?
     parsley, sage, rosemary and thyme
Remember me to one who lives there,
     she once was a true love of mine

The show must go on

  (Queen, 1991)
       Bm
Empty spaces - what are we living for
           G
abandoned places - I guess we know the score
Em                F#                          Em
on and on, does anybody know what we are looking for?
Another hero, another mindless crime
behind the curtain, in the pantomime
hold the line, does anybody want to take it anymore?
                   Bm                      G
The show must go on, the show must go on, yeah,
   Em
inside my heart is breaking
   F#
my make-up may be flaking
        Em                        G# F#
but my smile still stays on.
          C#m
Whatever happens, I'll leave it all to chance
         A
another heartache, another failed romance
F#m               G#                          F#m
on and on, does anybody know what we are living for?
I guess I'm learning, I must be warmer now,
I'll soon be turning, round the corner now
outside the dawn is breaking
but inside in the dark I'm aching to be free.   Em
                   Bm
The show must go on, the show must go on, yeah,
inside my heart is breaking
my make-up may be flaking
but my smile still stays on.
   F        G                  C                 Am
My soul is painted like the wings of butterflies
F               G                C                Am
fairytales of yesterday will grow but never die
F#4               F#
I can fly - my friends.
The show must go on, the show must go on, yeah,
I'll face it with a grin
I'm never giving in
on - with the show.
I'll top the bill, I'll overkill,
I have to find the will to carry on.
The show must go on.

Stairway To Heaven

  Am, G#6-, Cm, Hm7, F7, Em, Am
Am, G#6-, Cm, Hm7, F7, Em, Am
C, D, F7, hammer Am - C G Dsus4 > D;
C, D, F7, hammer Am - C G F7;
ref     Am7>Am Dsus4>D;     rep.   Am7>Am Em D C D
mel: ahc hah ahcdca
      cde dcd ha gaa
There's a lady who's sure all that glitters is gold      //Am
 And she's buying a stairway to heaven.
 When she gets there she knows, if the stores are all closed     //Am
With a word she can get what she came for.
Ooh, ooh, and she's buying a stairway to heaven.       //C
There's a sign on the wall but she wants to be sure
'Cause you know sometimes words have two meanings.
In a tree by the brook, there's a songbird who sings,
Sometimes all of our thoughts are misgiven.
 (:oh, it makes me wonder,:)              (Ref)
There's a feeling I get when I look to the west,
And my spirit is crying for leaving.
In my thoughts I have seen rings of smoke through the trees,
And the voices of those who stand looking.
Ooh, it makes me wonder,
Ooh, it really makes me wonder.
And it's whispered that soon, if we all call the tune,
Then the piper will lead us to reason.
And a new day will dawn for those who stand long,
And the forests will echo with laughter.
If there's a bustle in your hedgerow, don't be alarmed now,
It's just a spring clean for the May queen.
Yes, there are two paths you can go by, but in the long run
There's still time to change the road you're on.
And it makes me wonder.
Your head is humming and it won't go, in case you don't know,
The piper's calling you to join him,
Dear lady, can you hear the wind blow, and did you know
Your stairway lies on the whispering wind?
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.
There walks a lady we all know
Who shines white light and wants to show
How everything still turns to gold.
And if you listen very hard
The tune will come to you at last.
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll.
And she's buying a stairway to heaven.

Studený nohy

  Emi  Hmi Ami        Hmi
Prší,     choulím se do svrchníku
 Emi     Hmi     C       D
než se otočím na podpatku
zalesknou se světla na chodníku
jak pětka na věčnou oplátku
Slyším kroky zakletejch panen
to je vínem, to je ten pozdní sběr
každá kosa najde svůj kámen
to je vínem, ber mě, ber
          C        H           Emi
Studený nohy schovám doma pod peřinou
         C           H           Emi
a ráno kafe dám si hustý jako tér
          C         H              Emi
přežiju tuhle neděli tak jako každou jinou
          C              H           A(Emi)
na koho slovo padne, ten je solitér
Broukám si píseň o klokočí
prší a dlažba leskne se
je chladno a hlava, ta se točí
jak světla na plese
Studený nohy?
Tak mám a nebo nemám kliku
zakletá panna směje se
a moje oči, lesknou se na chodníku
jak světla na plese

Sto kroků samoty

Hmi
 Slunce rozpaluje Jeruzalém
A
 který je na dvě půlky rozdělen
G
 u zdi nářků stojíš
Emi       F#mi     Hmi
 polykáš  slzy a  prach
Město dvou bohů, tak to je náš svět
moje žalmy znáš už nazpaměť
a i já mám z tých modliteb strach
       G        A#mi
Říkáš  nevadí
G              A                          Hmi
 veř si čemu  chceš a zůstaň se mnou  dál
      G                 A       Hmi F#mi
a já  nevím, proč to  říkám
                 G      A
proč se sebe v  tobě  zříkám
         D
proč to  nevydržím
Hmi A G Emi F#mi Hmi
Hmi A G Emi F#mi Hmi
Nechci mluvit, ublížila jsem dost
sto kroků samoty jdeš po střepech bos
věčně zdůvodňuje
ten kdo nevěří
Něco mi říká všeho nech a běž
tónem jak přikázání nezabiješ
chci to říct
radši počkám až se sešeří
Říkáš nevadí
veř si čemu chceš a zůstaň se mnou dál
a já tuším, proč to říkám
proč se sebe v tobě zříkám
proč to nevydržím
G         A          D
 Všechny  slova co  znám
   G              A       D
za  jedno gesto  rozpro dám
G       A               Hmi     F#mi
 jedno  gesto - tvůj  palec  dolů
G                     E       E A
 toho se snad nedoč kááám
H       C#mi  G#mi
 Óó...  ó...  óó...

A              H                          C#mi
 veř si čemu  chceš a zůstaň se mnou  dál
      A               C#mi   G#mi
a já  vím, proč to  říkám
                       A
proč se sebe v tobě  zříkám
H             E
proč to nevydržím

Stýskání

  A           DmiEmi        Hmi
 Stýská se  ,  černovlás ko,
F#mi      Hmi  G             Ami
 po louče ní,  kdy jsi se
F#mi     Hmi  G        C
 na rame ni   vyplaka la,
 C          A  EmA
  černovlás ko
Stýská se mi, černovlásko, po toužení, kdy jsi se mi
něžně smála, rozespalá, černovlásko.
   Hmi        G              D           A
R:  Stýská -  šest písmen  místo Tvé  lásky,
Emi        F#mi         Hmi      F#mi
 stýská -  pláčou dlou hé samo hlásky,
Hmi        G         D             A
 stýská -  zůstala  jsi mi pod  víčky,
Hmi                      Gmaj7
 dohořel knot svíčky,  uschly tvé slzičky
Emi7                         A
 a dveří skřípání nese mi  stýskání.
Stýská se mi, černovlásko, rád jsem stonal ve tvém klíně,
podleh' tobě i angíně, černovlásko.
Stýská se mi, černovlásko, po snídání v deset ráno,
proč máme dnes vyprodáno, černovlásko?
R:
Stýská se mi, černovlásko, po tvé rtěnce perleťové,
na ústa mě už neklove, černovlásko.
Stýská se mi, černovlásko, smutný je čas účtování,
inventura milování, černovlásko.
   A           DmiEmi  Hmi
R:  Stýská se  ,  hm,
F#mi        Hmi  G     Asus4
 stýská se  mi,  hm,

Trubadůrská (Plíhal)

Ami       G         Ami
Od hradu ke hradu putujem,
C          G      E
zpíváme a holky muchlujem.
  Ami         F
/:Dřív jinam nejedem,
Ami       G         Ami
dokud tu poslední nesvedem.:/
Kytary nikdy nám neladí,
naše písně spíš kopnou než pohladí,
nakopnou zadnice
ctihodných měšťanů z radnice.
R:
G             Ami
Hop hej, je veselo,
     F              G
pan kníže pozval kejklíře,
G             Ami
hop hej, je veselo,
      F       G     Ami
dnes vítaní jsme hosti.
Hop hej, je veselo,
ač nedali nám talíře,
hop hej, je veselo,
pod stůl nám hážou kosti.
Nemáme způsoby knížecí,
nikdy jsme nejedli telecí,
spáváme na seně,
proto vidíme život tak zkresleně.
A doufáme, že lidi pochopí,
že pletou si na sebe konopí,
že hnijou zaživa,
když brečí v hospodě u piva.
R:
Ale jako bys lil vodu přes cedník,
je z tebe nakonec mučedník,
čekaj' tě ovace
a potom veřejná kremace.
Rozdělaj' pod náma ohýnky
a jsou z toho lidové dožínky.
Kdo to je tam u kůlu,
ale příliš si otvíral papulu.
Kdo to je tam u kůlu,
borec, za nás si otvíral papulu.
R:
Od hradu ke hradu putujem,
zpíváme a holky muchlujem.
Dřív jinam nejedem,
dokud tu poslední nesvedem.
To radši za živa do hrobu,
než pověsit kytaru na skobu
a v hospodě znuděně čekat ...

Van diemenova zem

  Ami                G              (Emi)       Ami
Jen slyšte všichni věrní, ten příběh říkám všem
Ami              C                                G
Vám pytlákům, co se toulají se svou puškou a svým psem
Ami           C                              G
Jen zajíci a černá zvěř jsou vaším údělem
Ami             G                Emi         Ami
A zatím nezná žádný z vás Van Diemenovu zem
Starý nebohý Jack z Glasgow, Will Munroe, já a John
My všichni dobře znali kraj a byl to skvělý hon
Tu noc však hajní chytli nás, soud skončil rozsudkem:
"Na čtrnáct let vás přivítá Van Diemenova zem"
Po dvou měsících na mořích se ten ostrov objevil
Hned osadníků hustý dav nás všechny obklopil
Jak dobytek nás prodali těm otrokářům všem
A ti zapřáhli nás do pluhů orat Diemenovu zem
Jen pár chatrčí rozpadlých, kam chodili jsme spát
Proti tygrům musel každou noc venku strážný oheň plát
Jen hnusná šlichta k jídlu, tvrdá práce den co den
kdo přežil, stále proklíná Van Diemenovu zem
Také sladká Betsy z Dundee, krásnější snad nenajdeš
Chytla čtrnáct let jako každý z nás, za podvod a za krádež
Jeden plantážník ji vykoupil a pak oženil se s ní
Tak měli jsme v té pustině aspoň vlídné jednání
Jste jen chudí skotští sedláci, kteří v potu tváře dřou
Vaši nenasytní páni o všechno vás oberou
A když chcete si vzít zpátky to, co vám stejně patří jen
Tak vás pošlou zemřít v galejích na Van Diemenovu zem

Věta o pěti barvách

      F                      C
Na každý graf, co rovinný jest,
     F                 C
pět barev nám postačí.
F      Dmi       G7   C
Důkaz máme dobrá to zvěst,
F C       F C     F     C
Robert s Petrem naznačí.
F      Dmi       G7   C
Důkaz máme dobrá to zvěst,
Bb F     F Dmi C     F
Honza s Tomem naznačí.
Indukce se při tom hodí
podle počtu vrcholů.
Máme-li jich nejvýše pět
splníme část úkolu.
Vrcholů je nyní mnoho,
stupeň "vé buď nejmenší,
zbavíme se vrcholu toho
indukce zbytek vyřeší.

Málo barev na sousedech
"vé obarvit umožní,
Euler říká stupeň má pět,
to nám velmi dobře zní.
Dva protější uzly spojme,
"á modrý, "bé červený,
další dva si označíme,
"cé žlutý, "dé zelený.
Ze dvou cest jedna nevede,
platí k naší radosti,
ať je to ta mezi "cé , "dé ,
bez újmy na obecnosti.
V zelenožluté podgraf vezmem,
souvislý a s uzlem dé,
zaměnit v něm barvy můžem,
vé už pak obarvit jde.
Všechno správně obarveno,
 nepřišli jsme k úrazu.
Laik se diví, znalec žasne,
to je konec důkazu.
Laik se diví, znalec žasne,
to je konec ach důkazu

Vstávej holka

   G                 Ami7 Hmi7
Vstávej,  holka, bude ráno
Ami7        D   G
kalný jako Metuje.
             Ami7 Hmi7
Zahraju ti na piáno,
Ami7               D      G
jen co zjistím, kde tu je.
Emi          Ami       Emi   Ami
Jedno stojí tamhle v koutě
D7             A7      D7
bez pedálů,  bez kláves.
  G               Ami7 Hmi7
V tomhle jednou povezou tě
Ami7        D      G
funebráci přes náves.
Báby budou mlíti pantem,
chlapi bručet pod kníry:
"Tahala se s  muzikantem,
 proto tyhle manýry."
Housle budou svými trylky
opěvovat tichounce,
všechny tyhle horký  chvilky
ve studený garsónce.
Pak na dráty telefonní
jako noty na linky
sednou hvězdy, které voní
jak rumový pralinky.
Z nich ti potom loutna s flétnou
naposledy zahraje,
že se naše duše střetnou
hned za bránou do ráje.
Vstávej, holka, bude ráno
kalný jako Metuje.
Zahraju ti na piáno,
jen co zjistím, kde tu je.
Dopij tenhle zbytek rumu,
ať je zase veselo,
jsme tu spolu z nerozumu,
tak co by nás mrzelo.

Vymyslená

  C               G
Čakám ju pred domom
F              C
prší mi za golier
Odkiaľ sa poznáme nikomu nepoviem
Klasicky hanblivá, smeje sa očami
má sinku na lakti a tašku od mamy.
               Ami        F
R:Chcem s ňou ísť, vláčikom
     G          C
na výlet do Modry
Najprv sa poškriepiť, potom sa udobriť
Mať svoje tajomstvá zamknúť ich na kľúčik
držať sa za ruky, nechcieť sa rozlúčiť
Ami       G      C   Ami      G,C
Vymýšľať priateľom bláznivé  mená
       Ami           F          G       C
Škoda, že je, škoda že je iba vymyslená.
Čakám ju pred domom, prší mi za golier
odkiaľ sa poznáme, nikomu nepoviem
R:
Škoda že je, škoda že je iba Vymyslená
Škoda že je, škoda že je iba Vymyslená

Yesterday

  4/8 - P p p p / P p P p
g  f                 a   h  c   d     e       f   e  d  d
F         F     Em7          A7                     Dm      Dm Dm7  Bb
Yesterday,          All my troubles seemed so far away,
d   d  c      hb a       g        hb   a  a
         C        (C7)             F               F C
Now it looks as though they're here to stay,
g   f a  g     d  f   a a
     Dm7  G7        Bb F
Oh, I believe in yesterday.
F          Em7      A7               Dm          Dm7  Bb
Suddenly, I'm not half the man I used to be
           C       (C7)     F        F  C
There's a shadow hanging over me,
     Dm7   G7        Bb F
Oh, yesterday came suddenly.

Chorus:
a      a      d   e  f
Em      A7   Dm  C  Bb
Why   she   had to go,
e  d     e      d   c   d     a
Dm       C          C7        F
I don't know, she wouldn't say.
Em     A7   Dm  C      Bb
I     said  something wrong,
Dm     C         C7     F
Now I long for yesterday.
F             Em7      A7             Dm             Dm7  Bb
Yesterday, Love was such an easy game to play,
       C       C7        F
Now I need a place to hide away,
C   Dm7  G7       Bb     F
Oh, I believe in yesterday.
Chorus:
Em     A7  Dm  C  Bb
Why   she had to go,
Dm       C          C7        F
I don't know, she wouldn't say.
Em   Dm     C     Bb
I     said  something wrong,
Dm     C         C7     F
Now I long for yesterday.

F             Em7      A7             Dm             Dm7  Bb
Yesterday, Love was such an easy game to play,
       C       C7        F
Now I need a place to hide away,
C   Dm7  G7       Bb     F
Oh, I believe in yesterday.
      Dm      G7         Bb       F
Humm Hum-mm Humm Humm Humm-mm Humm

Zombie

  Em        C                 G                  D/F#
Another head hangs lowly child is slowly taken
Em                 C                      G                 D/F#
And the violence caused such silence who are we mistaken
         Em                           C
But you see it's not me, it's not my family,
         G                                   D/F#
In your head, in your head, they are fighting
             Em                C               G                                D/F#
With their tanks and their bombs in your head, in your head, the are crying.

Chorus:
         Em              C              G               D/F#
In your head, in your head, zombie, zombie, zombie
                 Em              C              G               D/F#
What's in your head, in your head, zombie, zombie, zombie

Verse:
Em         C                     G                D/F#
Anothers mother's breaking, heart is taking over.
Em                  C                 G              D/F#
When the violence caused silence, we must be mistaken.
          Em                      C
It's the same old theme since 1916,
         G                                       D/F#
in your head, in your head, they're still fighting
             Em                                  C
With their tanks and their bombs en' their guns,
         G                                D/F#
In your head, in your head, they're dying.

Chorus:
         Em              C              G               D/F#
In your head, in your head, zombie, zombie, zombie
                 Em              C              G               D/F#
What's in your head, in your head, zombie, zombie, zombie

Em C G D/F# (repeat to fade..)